ویراساه
1399-05-15
ویراساه

دربارۀ ما
شرکت دانش‌بنیان شریف پردازشگر دانش (سیناوب) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزة طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های مدیریت اطلاعات علمی در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف است. مهم‌ترین محصولات این شرکت عبارت‌اند از: سامانة مدیریت نشریات علمی سیناوب، سامانة مدیریت برگزاری همایش‌های علمی، سامانة مدیریت انتشارات علمی و کتابخانه‌های دیجیتال. سامانة آموزش مجازی دَرسا نیز یکی از برترین سامانه‌های برگزاری کلاس‌های مجازی و گفت‌وگوهای آنلاین برپایة زیرساخت‌های ابری است. بیش از دو‌سوم نشریات علمی کشور (حدود ۲۰۰۰ نشریة علمی) از سامانة یک‌پارچة مدیریت نشریات ادواری سیناوب استفاده می‌کنند که براساس استاندارد نشریات معتبر بین‌المللی طراحی و پیاده‌سازی شده است. بسیاری از دانشگاه‌ها، مؤسسات و انجمن‌های علمی از کاربران اصلی سامانه‌های سیناوب هستند.

سیناوب با هدف ارتقای نشریات علمی، سامانة ویراساه را راه‌اندازی کرده است. ویراساه ترکیبی است از ویراستاران حرفه‌ای و متخصصان هوش مصنوعی که خدمات گستردة ویرایش را در سطوح فنی و زبانی عرضه می‌کند. ویراساه متون شما را در سریع‌ترین زمان و با بهترین کیفیت ممکن ویرایش و آماده نشر می‌کند.

ویراساه، ویراستاری آسان و هوشمند:
ویراستاری آسان هرگز به‌معنای ویرایش سطحی و بی‌کیفیت نیست؛ بلکه ناظر به دسترسی آسان کاربران به سامانه‌ای هوشمند و گروهی متخصص است که کار ویراستاری متن را تسهیل می‌کند. واژة هوشمند نیز به هوش انسانی (ویراستار) و هوش مصنوعی اشاره می‌کند.

ویراساه ترکیبی از هوش مصنوعی و تجربة ویراستاران کارآزموده
سامانۀ ویراساه ترکیبی از هوش مصنوعی و تجربة ویراستاران کارآزموده است که بستری مناسب برای ویرایش متون فراهم کرده است. این سامانه با بهره‌گیری از توانایی متخصصان و خبرگان ویراستاری و استفاده از الگوریتم‌ها و الگوهای زبانی، یاریگر نویسندگان در ویرایش متون مختلف خواهد بود.

ویراساه ترکیبی از دقت، سرعت و سلامت متن
ویراساه با استفاده از نرم‌افزار و نظارت خبرگان ویرایش و نگارش، دقت، سرعت و سلامتی و درستی متن را از لحاظ فنی و ادبی تضمین می‌کند. بدیهی است که سرعت در ویرایش نباید از دقت‌ورزی در متن بکاهد و درعین حال، دقت موجب کُندی روند کار نشود. ترکیب این سه مؤلفه در ویراساه به نویسندگان اطمینان می‌دهد متنی پیراسته و مقبول دریافت خواهند کرد.

ویراساه همراه شما در فرایند نگارش
ویراساه سامانة آنلاین خدمات ویرایش متون فارسی است که نوشته‌های شما را براساس دستور خط و فرهنگ املائی مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی و به‌روزترین شیوه‌های ویرایش و نگارش و با تکیه بر تجربه و مهارت زبده‌ترین ویراستاران کشور ارزیابی می‌کند و درصورت موافقت، متن ارزیابی‌شده وارد فرایند ویرایش می‌شود.

خدمات ویراساه
ویراساه تمام گونه‌های نوشتاریِ فارسی، عربی و انگلیسی، شامل مقالات، کتاب‌های تألیفی و ترجمه، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و طرح‌های پژوهشی را ویرایش می‌کند. فرایند ویرایش در دو سطح ویرایش فنی و زبانی انجام می‌شود. شما می‌توانید صفحه‌آرایی متون خود را نیز به ویراساه بسپارید.

برای اطلاع بیشتر از خدمات سیناوب به آدرس sinaweb.net مراجعه کنید یا با شماره ۰۲۱۶۶۰۲۰۶۹۰ تماس بگیرید.

درباره ما
شرکت دانش‌بنیان شریف پردازشگر دانش (سیناوب) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزة طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های مدیریت اطلاعات علمی در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف است. مهم‌ترین محصولات این شرکت عبارت‌اند از: سامانة مدیریت نشریات علمی سیناوب، سامانة مدیریت برگزاری همایش‌های علمی، سامانة مدیریت انتشارات علمی و کتابخانه‌های دیجیتال. سامانه آموزش مجازی دَرسا نیز یکی از برترین سامانه‌های برگزاری کلاس‌های مجازی و گفت‌وگوهای آنلاین برپایة زیرساخت‌های ابری است.

بیش از دو‌سوم نشریات علمی کشور (حدود ۲۰۰۰ نشریة علمی) از سامانة یک‌پارچة مدیریت نشریات ادواری سیناوب استفاده می‌کنند که براساس استاندارد نشریات معتبر بین‌المللی طراحی و پیاده‌سازی شده است. بسیاری از دانشگاه‌ها، مؤسسات و انجمن‌های علمی از کاربران اصلی سامانه‌های سیناوب هستند.

سیناوب سامانة یک‌پارچة مدیریت نشریات ادواری است که شرکت شریف پردازشگر دانش براساس استاندارد نشریات معتبر بین‌المللی طراحی و پیاده‌سازی کرده است. این سامانه مورد استفادة بسیاری از دانشگاه‌ها، مؤسسات و انجمن‌های علمی است. بسیاری از نشریات علمی از این سامانه برای مدیریت دریافت و ارزیابی مقالات، پیگیری و رهگیری وضعیت مقالات ارسالی و انتشار الکترونیک نشریات خود استفاده می‌کنند. سامانة مدیریت نشریات علمی سیناوب در کنار دیگر سامانه‌های سیناوب ازجمله سامانة مدیریت برگزاری همایش‌های علمی سیناوب و سامانة مدیریت انتشار آثار علمی (سما) زمینة لازم را برای یک‌پارچه‌سازی تمامی اطلاعات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی فراهم کرده است.

بیش از دو‌سوم نشریات علمی کشور (حدود ۲۰۰۰ نشریة علمی) از سامانة یک‌پارچة مدیریت نشریات ادواری سیناوب استفاده می‌کنند که براساس استاندارد نشریات معتبر بین‌المللی طراحی و پیاده‌سازی شده است. بسیاری از دانشگاه‌ها، مؤسسات و انجمن‌های علمی از کاربران اصلی سامانه‌های سیناوب هستند.

ویژگی‌های مهم سیناوب و دلایل برتری آن

 • سیناوب براساس استاندارد نشریات معتبر علمی بین‌المللی طراحی و پیاده‌سازی شده است.
 • سیناوب دارای سیستمی ساده اما هوشمند، یک‌پارچه و پیشرفته است.
 • سیناوب همواره مورد اعتماد بسیاری از نشریات علمی کشور قرار گرفته است.
 • سیناوب در راستای توانمند‌سازی انجمن‌های علمی فعالیت کرده، وبینارهای آنلاین انجمن‌های علمی را رایگان برگزار می‌کند.
 • سیناوب سامانة ویدئو‌کنفرانس برای برگزاری جلسات هیئت‌تحریریه را رایگان دراختیار نشریات و همایش‌های علمی کشور قرار می‌دهد.
 • بیش از ۲۰۰۰ نشریة علمی کشور از سیناوب استفاده می‌کنند.
 • سیناوب بیش از ۵میلیون نفر کاربر دارد.
 • سیناوب همواره سامانه‌های مدیریت اطلاعات علمی را براساس استانداردهای نشریات معتبر بین‌المللی به‌روزرسانی می‌کند.
 • کاربران سیناوب در کمتر از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه کار با سیناوب را فرامی‌گیرند.
 • ‌ سیناوب به‌صورت مرتب کارگاه‌های آموزش حضوری و آنلاین برگزار می‌کند.
 • در سیناوب هیچ هزینه‌ای برای خدمات آموزشی دریافت نمی‌شود.
 • سیناوب نمایندة رسمی برای صدور شناسة DOI در ایران است و به تمامی دانشگاه‌ها و نشریات علمی پیش‌شمارة اختصاصی ارائه می‌دهد.
 • سیناوب شناسة DOI را با کمترین هزینة ممکن دراختیار نشریات علمی قرار می‌دهد.
 • سیناوب خدمات مشابه‌یاب مقالات علمی را با همکاری سایر مؤسسات ازجمله سمیم‌نور، همانندجو و همتاجو ارائه می‌دهد.
 • سیناوب سایر سیستم‌های مورد نیاز پژوهشی ازجمله سامانة مدیریت برگزاری همایش‌های علمی و سامانة مدیریت انتشار آثار علمی (سامانة کتاب) را دراختیار دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی قرار می‌دهد.